Potravinové doplnky proti migréne

Potravinové doplnky proti migréne

Migrénové bolesti hlavy môžu byť skutočne paralyzujúce. Trpiaci sú citliví na svetlo, hluk, pachy, jedlo a často jediným miestom, kde chcú byť, je posteľ. Migréna je veľmi vysiľujúce ochorenie. Často vám lekár môže predpísať antidepresíva alebo blokátory, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s tým. Ide však len o symptomatickú liečbu.

Existujú určité doplnky, ktoré môžu pomôcť zabrániť nástupu migrénovej bolesti alebo pomôcť znížiť frekvenciu záchvatov migrény. Bohužiaľ, nie je veľa výskumov o účinnosti doplnkov proti migréne, avšak tieto potraviny a doplnky sú určené na prevenciu migrény, nie na pomoc pri liečbe migrény.

Napríklad vitamín B2 (riboflavín) – dokáže znížiť frekvenciu výskytu – nájdeme ho v potravinách ako: mlieko, vajcia, orechy a zelená zelenina. Horčík tiež znižuje frekvenciu migrén. Stojí za to použiť a zbaviť sa tohto problému.

Doplnky stravy je najlepšie kupovať v legálnych obchodoch

Vedomosti Slovákov o doplnkoch stravy sú stále veľmi malé. Napriek tomu, že sme bombardovaní reklamami na produkty, ktoré majú zázračné a blahodarné účinky na tieto či iné neduhy. Doplnky stravy, bez ohľadu na to, na čo sú, je najlepšie kúpiť v lekárňach a v legálnych stacionároch alebo v renomovaných internetových obchodoch. Je známe, že pri hľadaní šumivých tabliet s dávkou horčíka si ich cez internet neobjednáme.

Týka sa to skôr športovcov, ktorí profesionálne využívajú doplnky stravy na urýchlenie stavby svojej postavy. Každý športovec presne vie, akú značku suplementov si má kúpiť. Hrozba môže byť pre tých, ktorí svoje dobrodružstvo s posilňovňou ešte len začínajú.

Pri hľadaní lacného doplnku stravy na zbavenie sa tuku môžete nájsť rôzne špecifiká. So športom nemajú veľa spoločného. Buď opatrný. Predajne s doplnkami stravy pre športovcov sú v každom meste. V takýchto predajniach sa môžete spoľahnúť na odborné poradenstvo a pomoc pri výbere tých správnych produktov.

Pozoruhodné doplnky

Oplatí sa siahnuť po doplnkoch stravy? Táto otázka sa v posledných týždňoch vrátila do celoštátnej diskusie. A to všetko vďaka testom a kontrolám, ktoré kvalitu tohto typu produktov vážne spochybňujú. Niet pochýb o tom, že Poliaci radi chodia do lekárne a kupujú si nielen lieky, ale aj doplnky.

Najzreteľnejšie to dokazujú štatistiky o množstve užívaných liekov bežným občanom. Avšak každý, kto ide na stretnutie s lekárnikom alebo na príslušné oddelenie v obchode, by mal vedieť a pochopiť, že doplnky nie sú lieky. V prvom rade nepodliehajú takým reštriktívnym predpisom, čo sa týka zloženia alebo prevádzky.

Ich zbytočné používanie sa preto javí ako zlý nápad. A ak má niekto v pláne podporiť svoje telo suplementom, mal by si čo najdôkladnejšie skontrolovať jeho pôvod a zloženie. Môžete sa poradiť so svojím lekárom. A najlepšie je hľadať vitamíny a minerály v prirodzených potravinách.

Jerzy