Aké bojové umenia sa oplatí trénovať?

Aké bojové umenia sa oplatí trénovať?

Bojové športy sú v poslednej dobe u nás veľmi populárne. Ľudia ich neberú ako brutálne disciplíny. Samozrejme, nie je to šach, ale v klietkach platia pravidlá a žiadne vraždy, ako sa donedávna verilo. Čoraz viac rodičov sa rozhoduje prihlásiť svoje deti na bojové umenia.

To má mnoho výhod. Aké bojové umenia sa teda oplatí trénovať? Určite sú to karate alebo džudo. To je asi najlepší nápad pre najmenších. Tréneri majú správny prístup a deti by sa mali naučiť zvládať agresivitu a zlyhanie. V dospelosti sa im to oplatí. Toto si musíte uvedomiť. Okrem toho takéto disciplíny dodávajú dieťaťu viac sebavedomia.

V školách je často „vlna“ a mladších sa zastrašujú staršími. Našťastie, vďaka výcviku v bojových umeniach sa deti dokážu efektívne brániť. Nemožno zabúdať, že MMA je možné zvoliť aj pre trochu staršie deti. Ide o mix rôznych bojových štýlov, ktorý vášmu dieťaťu poskytne množstvo atrakcií.

Ako nájsť dobrého osobného trénera?

Zaujíma vás, kde a ako nájsť veľmi dobrého osobného trénera? Paradoxne to nie je také jednoduché. Najlepší inštruktori majú veľmi nabitý rozvrh. To však nie je prekvapujúce – sú veľmi účinné a každý chce s nimi cvičiť. Je vhodné dodať, že takíto osobní tréneri sú aj drahí. Toto je samozrejme dôležitý aspekt, ktorému väčšina ľudí venuje pozornosť.

Dobrý inštruktor by mal byť relatívne lacný, no ani nie najlacnejší. Potom môžete mať pochybnosti o jeho službách a skúsenostiach. Stojí za zmienku, že v súčasnosti je celkom jednoduché skontrolovať všetky názory na konkrétnu osobu. To je veľká výhoda 21. storočia.

Preto sa pred rozhodnutím o spolupráci s konkrétnou osobou oplatí overiť si informácie o nej a o tom, aký vzťah k nej majú ostatní študenti (bývalí aj súčasní). Ak je veľká väčšina názorov dobrá, znamená to, že takýto človek sa vo svojej práci naozaj vyzná. Potom sa oplatí prihlásiť sa na jednotlivé hodiny, čo by malo priniesť množstvo výhod.

Oplatí sa používať mentálny tréning?

Určite väčšina z vás pozná Zbigniewa Bonka. Je súčasným prezidentom Poľského futbalového zväzu. V minulosti to bol výborný futbalista, ktorý hrával okrem iných aj vo Widzewe Łódź, Juventuse Turín či Ríme. Prečo o tom píšeme? Táto charizmatická postava často hovorí, že športovci sú vlastne dobrí, keď im správne fungujú hlavy.

Je na tom veľa pravdy, pretože veľa hráčov robí na tréningoch úžasné veci a keď príde súťaž, nezvládajú ten tlak. Bohužiaľ, to je špecifikum. Veľa ľudí začína využívať služby mentálneho trénera. Stojí to za to? Určite áno. Sú to ľudia, ktorí dokážu presvedčiť partnera, aby začal myslieť inak. Samozrejme, nie hneď.

Niekedy to chce veľa stretnutí – najmä s tvrdohlavými ľuďmi. Oplatí sa to však aspoň vyskúšať. Takýto tréning vám umožní oveľa rýchlejšie prejsť na zdravý životný štýl, vzdať sa nezdravých stimulantov a rýchlejšie dosiahnuť konkrétne ciele v posilňovni.

Jerzy