Prečo by sme sa v prvom rade mali starať o svoje zdravie?

Prečo by sme sa v prvom rade mali starať o svoje zdravie?

Veľa ľudí sa o seba v skutočnosti nestará. Často je to preto, že ľudia v skutočnosti nemajú veľa peňazí, aby sa o seba príliš starali. Sotva im stačí prežiť celý mesiac a bývať v prenajatom byte, nehovoriac o špeciálnej strave či špeciálnej starostlivosti o zdravie. Ľudia by si to však mali v prvom rade uvedomiť.

Preto je to také dôležité, pretože bez dobrej imunity a bez dobrého zdravia skutočne ochorieme na chorobu, ktorá nás môže dokonca diskvalifikovať z práce. O zdravie by sme sa mali starať predovšetkým, pretože to by malo byť to najdôležitejšie. Povedie nás to priamo k úspechu.

Aby bolo naše zdravie v čo najlepšej kondícii, mali by sme v prvom rade zabezpečiť výživu nášho tela vhodnými vitamínmi a plnohodnotnými jedlami, ktoré nám dodajú energiu. Ak sa o svoje zdravie dobre nestaráme, určite sa to na nás veľmi rýchlo prejaví a budeme naozaj ľutovať, že sme sa nerozhodli inak.

Prečo zdravie závisí od mnohých faktorov?

Dnešní ľudia sú veľmi rýchly a, žiaľ, často nedbá na svoje zdravie. V tomto zhone a zvyčajne nedostatku času na starostlivosť o seba si ničíme telo. Najmä bez starostlivosti o správnu stravu a prísun vhodných ingrediencií, akými sú vitamíny, je naše telo v skutočnosti chudobnejšie, ako zlepšuje zdravie.

Zdravie závisí od mnohých faktorov. Závisí to predovšetkým od životného štýlu, ktorý vedieme. Zároveň si nemôžete zvoliť extrémne polohy ako nekonečné prenasledovanie alebo stále sedenie pred televízorom. Musíte si vybrať oboje v správnych dávkach. Ak budeme napríklad športovať ako hobby a, samozrejme, budeme sa dobre starať o stravu, určite sa to oplatí a náš zdravotný stav sa ešte zlepší.

Zdravie závisí aj od veľkého množstva trikov, ktoré na naše zdravie veľmi často pôsobia veľmi dobre. Jednou z takýchto doplnkových vecí je masáž, ktorá spôsobuje takmer 100% regeneráciu nášho tela.

Zdravé stravovanie a rakovina

Zdá sa, že rakovina je jednou z pliag vtedajšieho sveta. Existujú, samozrejme, večne, ale doteraz známy koniec dvadsiateho a dvadsiateho prvého storočia priniesol obrovské množstvo úmrtí, ktoré sú s nimi spojené. Súvisí to s mnohými vecami – znečistením životného prostredia, nezdravým životným štýlom a stravovaním. Vedci sú si istí, že šesťdesiatim až sedemdesiatim percentám rakoviny možno predísť zdravou stravou a nefajčením.

Druhá vec je zrejmá, veď tabak je už dlhé roky synonymom rakoviny, ale diéta… V súčasnosti je povedomie o dôležitosti stravy prakticky pre celý náš život desivo nízke. Nedávna štúdia však zistila, že štyridsiatim percentám prípadov rakoviny sa dá vyhnúť len zdravou stravou a zhadzovaním nadváhy.

Takáto „protirakovinová“ strava by mala obsahovať veľa vitamínov A, C, E dostupných napríklad v ovocí a tiež veľa horčíka a selénu, pretože tieto prvky brzdia rozvoj rakovinových buniek.

Jerzy