Doplnky na zvýšenie telesnej hmotnosti

Doplnky na zvýšenie telesnej hmotnosti

Pred rozhodnutím, ktoré doplnky si vybrať, je dobré dozvedieť sa čo najviac o rôznych zložkách, aby ste mohli dôkladne zvážiť, ktoré z nich sú najlepšie pre vaše individuálne potreby. Spoliehať sa na kvalitné doplnky je dôležité najmä vtedy, keď má človek rýchly metabolizmus.

V tomto prípade môže byť priberanie celkom problém. Dosiahnutie požadovaných výsledkov pomocou správneho typu doplnkov je veľmi možné, ale väčšina ľudí v skutočnosti nerozumie tomu, ako tieto doplnky skutočne fungujú. Veľký počet športovcov sa spolieha na najviac propagované doplnky, aby zvýšili svoj výkon. Vysokokvalitné doplnky môžu vždy zvýšiť výdrž a vybudovať silu.

Predtým, ako si z hromady návrhov vyberiete ten prvý, musíte poznať rozdiel medzi rôznymi typmi doplnkov. Veľký počet ľudí, ktorí sa zaujímajú o naberanie hmoty, má stále malú alebo žiadnu predstavu o nebezpečenstvách používania nevhodne vybraných doplnkov.

Prenos a suplementácia

Portagen je vlastne droga. Bol vynájdený a vyvinutý pre ľudí, ktorí bojujú s problémami tráviaceho systému. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam portagen používajú veľmi aktívni ľudia. Jeho výhodou je veľmi prirodzená štruktúra. Pozostáva prevažne z bielkovín, sacharidov, zdravých tukov, vitamínov a minerálov.

Treba však vziať do úvahy akékoľvek vedľajšie účinky užívania tohto prípravku. Jeho zneužívanie môže viesť k vážnym problémom s tráviacim systémom. Túto látku využívajú najmä tí kulturisti, ktorí rátajú s rýchlym nárastom svalovej hmoty.

Na priemyselných fórach sa môžete dozvedieť o pozitívnych účinkoch portagenu z hľadiska priberania. Po tejto látke preto často siahajú aj veľmi štíhli ľudia s ektomorfnou stavbou tela. Toto opatrenie sa v oveľa väčšom rozsahu používalo v 80. rokoch. Bolo to však spôsobené malým množstvom živín a doplnkov.

Aminokyselinové doplnky – čo si vybrať?

Prakticky každý, kto to so športom berie vážne, niekedy začne užívať doplnky stravy. Niet sa čomu čudovať – napriek najúprimnejším úmyslom si väčšinou nedokážeme zabezpečiť všetky potrebné živiny. Dobre zvolené doplnky nám pomôžu tieto nedostatky rýchlo doplniť.

Aminokyselinové doplnky sú obzvlášť obľúbené medzi pravidelnými posilňovňami. Niet sa čomu čudovať – aminokyseliny sú základným stavebným kameňom svalov. Prijaté vo forme živín sa veľmi rýchlo vstrebávajú s obmedzenými stratami v štádiu trávenia. Pri podobnej porcii aminokyselín vo forme bielkovín musíte počítať s tým, že doba vstrebávania bude oveľa dlhšia.

Veľkou výhodou doplnkov na báze aminokyselín je aj ich široká dostupnosť. Môžeme ich ľahko kúpiť online aj v stacionárnom obchode. Je len na nás, či sa rozhodneme užívať doplnok vo forme tabliet, tekutiny alebo prášku, pričom si ich vyberieme tak, aby vyhovovali našim individuálnym preferenciám a potrebám.

Jerzy