Doplnok na zníženie

Doplnok na zníženie

Redukcia tuku nie je veľmi jednoduchá a samozrejmá záležitosť. Okrem správne vyváženej stravy sú dôležité aj cvičenia špeciálne navrhnuté tak, aby pomohli zbaviť sa prebytočného tuku. Pomôcť si môžete aj doplnkami stravy. Nedokážu však nahradiť ani stravu, ani tréning, iba podporujú oba tieto faktory.

Aké doplnky môžete užívať? Jedným z nich je kreatín, ktorý výrazne zvyšuje silu a výrazne zvyšuje vstrebávanie bielkovín. Má aj ďalšiu veľmi dôležitú výhodu – znižuje pocit bolesti a únavy. Doplnky HMB sú dosť kontroverzné produkty, ktoré majú toľko priaznivcov ako odporcov.

Tento doplnok výrazne pomáha pri spaľovaní telesného tuku, navyše sa podieľa na rozklade bielkovín a uľahčuje rast svalovej hmoty. Doplnky je možné navzájom kombinovať. Ako? Napríklad kreatín v akejkoľvek forme – ráno nalačno a po tréningu, BCAA pred a po tréningu v dávke 10-15 gramov denne, ZMA užívané v dávke maximálne jednej kapsuly.

Keď je indikovaná suplementácia BCAA

Jedným z najčastejšie používaných doplnkov stravy na naberanie svalovej hmoty sú tie s obsahom aminokyselín BCAA. Budú však účinné pri znižovaní telesného tuku? Začnime tým, že sú to najmä stavebné kamene svalov. A čo viac, majú ochranné vlastnosti pre naše svaly. S ich pomocou nedochádza pri intenzívnom fyzickom cvičení k rozpadu svalového tkaniva.

Aminokyseliny typu BCAA sa používajú aj na účely podpory zdravia. Sú základom mnohých rôznych liečivých prípravkov. Mnoho športovcov siaha po prípravkoch BCAA, aby získali správne zloženie tela. Znižujú množstvo telesného tuku a zároveň sa premieňajú na viac svalového tkaniva. Prípravky BCAA sa odporúčajú najmä začínajúcim športovcom.

Znižujú pocit únavy. Aminokyseliny BCAA sú preto ideálnym produktom pre tých, ktorí chcú súčasne znížiť množstvo telesného tuku a získať krásne vyrysovanú postavu. Suplementácia BCCA sa odporúča najmä pri nedostatočnej konzumácii mäsa.

Doplnky stravy

Výživové doplnky sú na trhu už dlhé roky. Kúpite ich takmer všade v diskontných predajniach, miestnych obchodoch, čerpacích staniciach, veľkých hypermarketoch a lekárňach. Doplnky sú na každý neduh a tie, ktoré majú zlepšiť náš výkon v mnohých oblastiach, od vedy cez fyzickú či sexuálnu kondíciu.

Výrobcovia doplnkov nám zaručujú, že rýchlejšie schudneme, budeme lepšie myslieť, budeme výkonnejší a celé naše telo bude lepšie fungovať (všeobecne sa predbiehajú vo výhodách). Problémom doplnkov stravy je však to, že vôbec nemusia fungovať. Na rozdiel od liekov je výrobca povinný zabezpečiť len to, aby nám doplnok neškodil.

Preto, ak si chceme kúpiť dobrý doplnok, mali by sme si najskôr skontrolovať jeho zloženie, recenzie výrobcu a používateľov. V opačnom prípade sa môže stať, že si za dosť veľa peňazí kúpime placebo, ktoré za tú cenu úplne nestojí, takže sa môžeme cítiť podvedení a odcudziť sa suplementom navždy.

Jerzy