Crossfit – kto by nemal cvičiť?

Crossfit – kto by nemal cvičiť?

Crossfit je u nás bez tieňa z mesiaca na mesiac čoraz obľúbenejší. To by však nemalo byť prekvapujúce, pretože tieto cvičenia sú veľmi zaujímavé a sú skvelou alternatívou k nudnému zdvíhaniu činiek v posilňovni.

Crossfitu sa venuje čoraz viac ľudí. Bohužiaľ, nie každý sa môže prihlásiť na takéto kurzy. Pre ktorých ľudí sa to neodporúča? Treba zdôrazniť, že crossfit nie je pre úplných začiatočníkov. Ak ste predtým nemali nič spoločné s cvičením, intenzita týchto tréningov bude nad vaše kapacity. Na crossfit si navyše musia dávať pozor ľudia, ktorí mali nedávno nehodu.

Treba si uvedomiť, že crossfitové aktivity sú veľmi rýchle, takže konečné rozhodnutie v tomto smere by mal urobiť lekár. Lekári by mali rozhodnúť aj o ďalších zdravotných problémoch. Existujú choroby, ktoré znemožňujú navštevovať tieto kurzy. Ak má niekto vážne problémy so srdcom, tak crossfit pre neho nebude vhodnou možnosťou trávenia voľného času.

Mali by ľudia so srdcovými problémami cvičiť v posilňovni?

Ak bol niekto niekedy v nemocnici, lekári zvyčajne pacientovi pri prepustení povedia, čo má robiť v nasledujúcich týždňoch alebo mesiacoch, aby sa lepšie staral o svoje zdravie. Tieto odporúčania sú naozaj veľmi dôležité. V drvivej väčšine prípadov lekári radia pacientom, aby sa čo najviac hýbali.

Mali by však cvičiť aj ľudia so srdcovými problémami? Určite áno! Samozrejme, úroveň intenzity musí byť prispôsobená ich aktuálnym problémom. Treba však zdôrazniť, že pravidelné cvičenie – aj v nízkom tempe – je pre vaše zdravie veľmi prospešné. Každý z nás – aj v prípade vážnych komplikácií – by mal aspoň chodiť.

Môžete tiež behať, aby vaše srdce fungovalo lepšie. Nedostatok pohybu stav nášho tela nezlepší, ba ešte viac zhorší. Preto sa nemožno čudovať, že aj ľudia so srdcovými problémami by mali pravidelne cvičiť – samozrejme podľa svojich problémov, aby organizmus príliš nepreťažovali.

Sú cvičenia vo fitness klube nudné?

Ženy zvyčajne radšej chodia na hodiny fitness ako do posilňovne. Je to do značnej miery pochopiteľné, keďže niektoré dámy dobre vedia, že činky nie sú pre ne to najlepšie na svete. Väčšinou si preto vyberajú hodiny vo fitness klube. Sú však zaujímavé?

Pre mnohé ženy je to veľmi zaujímavý bod. Boja sa, že ich tieto aktivity jednoducho omrzia. Našťastie sú takéto cvičenia všemožne pestré. Vďaka tomu sa skutočne zabavíte, zabudnete na starosti všedných dní a navyše sa postaráte o krásnu a príťažlivú postavu. Je to naozaj veľmi dôležité. Témy tried sú veľmi odlišné.

Ženy trénujú pri živej hudbe, ktorá ich len povzbudí k ďalším úlohám. Stojí za zmienku, že hodiny vo fitness klube zahŕňajú veľa svalov. Preto sú tieto úlohy veľmi efektívne a umožňujú vám skutočne schudnúť a postarať sa o lepšiu výkonnosť tela. Preto sú obľúbené cvičenia.

Jerzy