Cvičte aj počas letných prázdnin!

Cvičte aj počas letných prázdnin!

Ľudia si väčšinou počas sviatkov doprajú blažený čas leňošenia. Do veľkej miery je to určite vhodné. Dovolenka je predsa týždeň, dva týždne voľna, kedy môžeme robiť doslova všetko, čo chceme.

Nemusíte chodiť do práce ani do školy a konečne sa cítite slobodne. Žiaľ, veľa ľudí počas sviatkov nerobí okrem oddychu absolútne nič. Toto nie je práve dobrý prístup. Najmä ak takíto ľudia systematicky navštevovali posilňovňu či fitko v ostatnom kalendárnom roku. Stojí za to vedieť, že na dosiahnutie tréningového efektu musíte pracovať dlho.

Oveľa náročnejšie je ho však udržať, ak hráči zrazu zaspia na vavrínoch. Bohužiaľ to nie je tak, že vyvinuté svaly sú navždy. Ak muž cez letné prázdniny čo i len zľahka nezacvičí, jeho námaha vyjde do istej miery nazmar. Tejto situácii sa však dá predísť. Ako? Organizovaním aktívnych dovoleniek, kde bude nielen oddych, ale aj mierny pohyb.

Cvičenie pre zaneprázdnených ľudí

Nech nedostatok času prestane byť výhovorkou, prečo sa o seba nestarať. Každý muž má k dispozícii 24-hodinový deň. Bez ohľadu na to, v ktorom kúte sveta žije, kde pracuje a ako vyzerá jeho život každý deň. A každý je zodpovedný za to, čo s týmito hodinami urobí.

Než sa ospravedlňovať tým, že ste zaneprázdnení, máte príliš veľa povinností alebo máte mizernú formu, s ktorou aj tak veľa nenarobíte, je lepšie pustiť sa do veci. Tým skôr, že v dnešnej dobe je prístup k rôznym cvičebným programom veľmi jednoduchý. Vo všeobecnosti stačí internet, niektoré materiály sú dokonca zadarmo. Podľa skúsených trénerov stačí pätnásť minút denne na zbavenie sa prebytočného telesného tuku a navyše na vypracovanie aj viditeľných svalov.

Pätnásť minút nie je veľa. Mnoho žien trávi viac času ranným líčením. Takže žiadne výhovorky, štvrťhodinku si každý nájde. Určite nájdete tréningový plán presne pre vás. Môže to byť naťahovanie a tvarovanie pilatesu, ako aj kardio cvičenia, ktoré vám umožnia príjemne sa unaviť.

Domáce cvičenie na brucho

Kto by nechcel mať krásne vyrysované bruško? Presne tak, takých ľudí nie je veľa. „Six-pack“ je snom každého, no nie každému sa tento cieľ podarí dosiahnuť. Prečo sa to deje? Je na to veľa dôvodov. Predovšetkým to však muselo byť systematické.

Okrem toho neboli vykonané správne cvičenia. V každom prípade je veľmi dôležitá kvalita úloh. Našťastie v dnešnej dobe môžeme bez problémov cvičiť aj doma bez použitia vysoko špecializovaných prístrojov. Aké cvičenia by sa však mali vykonávať? Určite veľmi efektívnym riešením je zdvihnutie trupu v prednej opierke.

Úlohou každého z nás je zotrvať v tejto pozícii čo najdlhšie. Spočiatku je to jednoduché, no s každou ďalšou sekundou sa situácia mení. Okrem toho sa oplatí používať bicykel. Ani v tomto prípade nemusíte používať žiadne vybavenie. Samozrejme, nezaškodí ani pravidelné chrumky. Najdôležitejšie je nevyčerpať pravidelnosť.

Jerzy