Domáce prostriedky pre krásnu pleť

Domáce prostriedky pre krásnu pleť

Krásna pleť by mala byť elastická, pevná, ružová a bez vrások. Čím skôr sa začneme starať o pokožku tváre a celého tela, tým skôr si vypestujeme návyk sa o ňu starať a správne ju hydratovať. Vďaka ošetreniam, ako je použitie hydratačných mliek a krémov, je možné dodať pokožke pružnosť zvonku.

Mnoho ľudí zveruje svoju pleť do rúk profesionálov – mnohé výživné masky sa nanášajú v kozmetických prevádzkach. O pleť sa však oplatí starať samostatne – potom budeme mať istotu, ktoré zložky toleruje a ktoré sa oplatí vyhodiť. Dôležité je efektívne čistenie pleti – pomôže domáci peeling.

Na výrobu domáceho peelingu vám postačí trocha olivového oleja a ingrediencie ako: cukor, mletá káva, mleté ​​mandle, kokosové hobliny. Ich hrubá štruktúra účinne odstráni z nášho tela zrohovatenú epidermis. Po takomto ošetrení je potrebná účinná hydratácia – oplatí sa používať kozmetiku na báze bambuckého masla.

Prírodné metódy starostlivosti

Čoraz viac sa hovorí o prírodnej starostlivosti o tvár s použitím kozmetiky na báze prírodných surovín. V tomto spôsobe starostlivosti je veľa dobrého – v prvom rade je to metóda, ktorá nezaťažuje prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky. Prírodné metódy starostlivosti využívajú ingrediencie, ktoré máme v našich domovoch.

Prírodná starostlivosť určite prispeje k obnove epidermy, zlepšeniu tonusu pokožky, ako aj k lepšiemu napätiu pokožky. Kde začať? Určite sa oplatí zaujať ponukou mnohých bylinkárskych a medicínskych predajní, ktoré ponúkajú množstvo prírodných ingrediencií.

V Poľsku je veľa obchodov, ktoré sa zaoberajú prírodnou kozmetikou – ponúkajú špecializované šampóny, kondicionéry, vlasové a pleťové masky, mydlá na báze prírodných olejov aj pleťové vody. Ak si však chceme robiť prírodnú starostlivosť sami, bude potrebné použiť kokosové hobliny – tie sú ako súčasť prírodného peelingu dokonalé.

Prírodná kozmetika v kúpeľni

Prírodnú kozmetiku si čoraz častejšie kupujú Poľky. Môže za to najmä rastúce povedomie o samotnej kozmetike a o tom, ako umelé látky a konzervanty ovplyvňujú pokožku celého tela. Prírodná kozmetika neobsahuje parabény, umelé farbivá a už vôbec nie konzervanty.

Prírodná kozmetika je založená predovšetkým na prírodných zložkách: oleje, rastlinné extrakty, extrakty, maceráty. Táto kozmetika oveľa menej dráždi pokožku a je ideálna pre starostlivosť o citlivú alebo atopickú pokožku. Je tiež mimoriadne dôležité, aby nezničili prirodzenú ochrannú bariéru pokožky.

Prírodná kozmetika je dostupná v mnohých internetových a lokálnych obchodoch – pred kúpou sa oplatí opýtať sa na najlepšie prípravky pre náš typ pleti. V Poľsku obľúbenosť tejto kozmetiky vyplýva aj z túžby vytvárať kozmetiku svojpomocne – existuje veľa návodov, ako si ju vyrobiť. Vlastnoručne vyrobené toniká, maslá či dokonca mydlá sú rovnako hodnotné ako kozmetika kupovaná v drogériách.

Jerzy