Plávanie, dobrý spôsob, ako schudnúť

Plávanie, dobrý spôsob, ako schudnúť

O tom, že plávanie má samé výhody, netreba nikoho presviedčať. Už teraz je na mieste uvedomiť si, že táto forma pohybovej aktivity môže byť veľmi príjemne užitočná ako efektívne chudnutie. Pred vykonaním ďalšej dĺžky bazéna a spaľovaním kalórií by ste však mali zvýšiť tepovú frekvenciu a udržať ju na nej aspoň 15 alebo 20 minút.

Prečo pravidelné plávanie chudne. Táto pohybová aktivita dokáže veľmi rýchlo vyformovať celú postavu. Vďaka tomu môžete namiesto ďalšej vrstvy „tuku“ očakávať plochú postavu. Plávanie posilňuje váš metabolizmus. Zjednodušene povedané, všetko, čo zjeme, naše telo spáli oveľa rýchlejšie. Ako viete, plávanie formuje celé telo.

Vďaka tomu sa môžete spoľahnúť na prirodzené zvýšenie všetkých svalov. Najdôležitejšie je, že tento typ fyzickej aktivity vám pomôže pravidelne spaľovať tuky. Stručne povedané, plávaním môžete schudnúť rýchlejšie, ako keď sa „sťažujete“ a „prepínate kanály“ v našej televízii.

Druhy plaveckých štýlov a ich vplyv na svaly

Niet pochýb o tom, že najjednoduchší plavecký štýl sa vykonáva na chrbte. Mnoho ľudí to označuje ako chrbtové. V tomto prípade stačí ležať na chrbte a robiť dynamické pohyby rukami a nohami.

Na znaku sa primárne zapájajú svaly rúk, nôh, zadku a brucha.

Ďalším štýlom je plávanie žaby. V plaveckom žargóne ide o klasický štýl. Aby to bolo jednoduchšie, tento druh plávania môže pripomínať pohyby plávajúcej žaby. Klasický štýl funguje skvele na prsné svaly, svaly rúk a svaly nôh.

Ďalším veľmi rýchlym štýlom plávania je kraul. V tomto prípade pracuje až 70 % svalov rúk, zvyšných % pripadne na svaly rúk.

Posledný motýľový štýl je označovaný ako najťažší. Najväčší vplyv môže mať do značnej miery na chrbtové svalstvo. Aby ste mohli začať správne plávať týmto štýlom, je potrebné zachovať správnu koordináciu pohybov a využiť zručnosť pravidelného „mávania“ vo vode.

Najdôležitejšie výhody plávania

Oplatí sa pripomenúť si začiatky základnej školy, keďže lekár povedal, že plávanie je najlepšia pohybová aktivita. Bola to pravda? Ako sa ukázalo, bolo to správne. Plávanie je len prínosom pre zdravie. Táto fyzická aktivita vám môže umožniť udržať si zdravý vzhľad, kondíciu a, čo je dôležitejšie, pohodu.

Hlavné výhody plávania:

  • -podpora dýchacieho systému, riziko mŕtvice je oveľa nižšie a navyše plávanie môže znížiť riziko infarktu a cukrovky
  • -táto pohybová aktivita dokáže účinne pôsobiť na celé telo. Z tohto dôvodu sa telo môže stať pružnejším a kĺby budú efektívnejšie.
  • gymnastika vo vode znamená, že telo váži oveľa menej – iba 1/10 celkovej hmotnosti na súši
  • plávanie je skvelý spôsob, ako uvoľniť svaly
  • práve aktivitou vo vode môžete podporiť tvorbu nových hormónov šťastia vylučovaním endorfínov.
  • plávanie je jednoznačným zlepšením pohody a omladením pokožky.

Jerzy