Typy tela u žien – čo potrebujete vedieť?

Typy tela u žien – čo potrebujete vedieť?

U všetkých žien môžeme rozlíšiť štyri typy postavy – androidnú, gynoidnú, lymfatickú, štítnu.

Hneď na začiatku sa oplatí bližšie pozrieť na anroid. Dá sa to prirovnať k štruktúre mužského mezomorfa. Takáto ženská silueta sa vyznačuje predovšetkým pomerne veľkým hrudníkom a širším bruškom. Je ťažké pozorovať ženské tvary tzv zaoblenie, pretože sa tu môžu objaviť svalnaté stehná a zadok.

Gynoidná postava všetkých žien môže pripomínať hrušku. Tu je vidieť viac zaoblený zadoček s menším obvodom pása v pomere k bokom. Typická štruktúra ženského tela.

Lymfatickú postavu u žien možno charakterizovať široko povedané hrúbkou celého tela a nadýchanosťou. Na tejto štruktúre je vidieť, že paže a ruky sú po celej dĺžke takmer rovnaké. Dá sa povedať, že je to ekvivalent endomorfu.

Postava štítnej žľazy u všetkých žien znamená žiadne problémy s priberaním. Ženy s takouto postavou môžu ľahko jesť zväčšené porcie bez strachu z rýchleho priberania.

Aká strava a cvičenie pre androidný typ postavy?

V prípade anroidnej postavy by žena mala venovať osobitnú pozornosť pochutinám, všetkým druhom vyprážaných jedál a tiež červenému mäsu. Tu by mala strava pozostávať z veľmi veľkého množstva produktov so zložením fytoestrogénov. Toto môže byť obzvlášť dôležité.

Za zmienku stoja aj proteínové produkty, rozhodnúť by ste sa mali okrem iných aj pre tie rastlinného pôvodu zo sójových bôbov, obilných zŕn ako aj veľkého množstva rýb ako aj veľkého množstva bielkovinových produktov živočíšneho pôvodu. Neexistuje spôsob, ako zabudnúť na konzumáciu správneho množstva vody každý deň. Pre správne fungovanie sa oplatí vypiť 8 alebo aj 9 pohárov vody.

Aby ste boli spokojní so skvelými účinkami tréningu, mali by ste sa v prvom rade zamerať na aeróbne cvičenie. V tomto prípade by sa takáto postava mala dať na prechádzku, bicykel, plávanie a dokonca aj aerobik. Takáto fyzická aktivita je zameraná na spaľovanie tukov a zároveň zlepšuje prácu svalov. Dobrá strava spolu s tréningom môže priniesť určité výsledky.

Gynoidný typ postavy, akú stravu a cvičenie by ste si mali zvoliť?

Ženy s genoidnou stavbou tela by si mali v strave dávať väčší pozor na nasýtené tuky, ktoré veľmi často nájdeme v plnotučných mliečnych výrobkoch, zemiakoch, banánoch a výrobkoch z bielej múky. Zvýšený estrogén môže byť spôsobený konzumáciou potravín s vysokým obsahom tuku, ako aj tých s vysokým obsahom kalórií. Pre optimálne stravovanie sa oplatí nekombinovať sacharidy a tuky a rozhodnúť sa len pre tie sacharidy s nižším glykemickým indexom.

Pohybovou aktivitou v prípade tejto postavy sú najmä aeróbne športy. Oplatí sa staviť na rýchlejší jogging, bicykel, jogging a bazén. Skvelým nápadom pre všetky ženy so siluetou hrušky je určite pohybová aktivita s názvom nordic walking. Výber by sa mal týkať maximálne dvoch športov. Mali by ste pravidelne športovať, aby ste očakávali možné účinky. Okrem samotného tréningu sa oplatí venovať pozornosť celej strave, ktorá musí byť starostlivo vyberaná z hľadiska sacharidov.

Ako si vybrať diétu a cvičenie na budovanie lymfatického tela?

Pokiaľ ide o typ lymfatickej postavy, v prvom rade nezabudnite na výber správnych produktov vo vašej strave. S jedením príliš veľa nezdravého nezdravého jedla sa to v žiadnom prípade nedá preháňať. Pri tomto type postavy sa oplatí dbať na celkom dobre vyváženú stravu, pretože táto postava má pomerne veľkú tendenciu priberať. Raz a navždy by ste sa mali zbaviť mlieka a všetkých druhov mliečnych výrobkov a sladkostí. Základom je konzumovať správne množstvo vody, minimálny počet takýchto pohárov je primárne 8 alebo 9.

V prípade lymfatickej stavby tela je fyzická aktivita nevyhnutná. Je to dokonca povinnosť. V tomto prípade stojí za to začať plávať alebo jazdiť na bicykli. Nevyužívajte „vymoženosť“ príliš často, namiesto výťahu zvoľte schody. Môžete sa tiež odhlásiť z jazdy. Môžete myslieť na chôdzu alebo jazdu na bicykli. To všetko môže mať pozitívny vplyv na celkový stav organizmu.

Jerzy