Zdravý pochod

Zdravý pochod

V dnešnej dobe už takmer nikoho nepotrebuje presviedčať o výhodách pravidelného cvičenia. Priberá z toho nielen zdravie, ale aj postava, čo sa pre niektorých ukazuje ako rozhodujúca záležitosť. Mnoho ľudí bojujúcich s prebytočnými kilogramami hľadá zázračný spôsob, ktorý im umožní vrátiť sa k vyrysovanej postave.

Hľadanie je väčšinou nekonečné a vy máte čo robiť, aby ste začali chudnúť. Pre veľkú skupinu ľudí je to dostatočný dôvod vypadnúť z domu a začať sa hýbať. Ľudia s nadváhou alebo obezitou, ktorí sa doteraz vyhýbali všetkým formám fyzickej aktivity, by si mali svoju disciplínu zvoliť rozumne. Začať s namáhavým cvičením príliš skoro im môže uškodiť a zvýšiť riziko zranenia.

Na začiatok je lepšie zvoliť formu cvičenia, ktorá pomôže zlepšiť kondíciu a zvyknúť si telo na zvýšenú fyzickú námahu. Väčšine ľudí poslúži už nejaký čas populárny nordic walking s palicami. Táto disciplína zapája svaly hornej a dolnej časti tela, z čoho má telo mnoho benefitov.

Správna strava je základ všetkého

Jedlo je palivo, energia dodávaná nášmu telu. Keď je ho priveľa, hromadí sa vo forme tukového tkaniva. Keď je ho málo, objavujú sa choroby. Energiu dodanú vo forme potravy potrebuje naše telo na udržanie základných životných funkcií, aj len dýchanie.

Všetky orgány, ako je srdce, mozog, obličky a pečeň, tiež potrebujú energiu, aby mohli pracovať. Každý z nás má úplne inú potrebu kalórií. Starší ľudia potrebujú menej, deti viac. Potreba kalórií závisí od veku, pohlavia, práce a životného štýlu. Človek, ktorý tvrdo fyzicky pracuje, ich potrebuje oveľa viac ako človek pracujúci pred počítačom.

Potreba kalórií sa najlepšie vypočíta pomocou špeciálnej kalkulačky. Nájdeme to na internete. Stačí zadať svoju výšku, hmotnosť a vek, aby ste poznali dennú potrebu kalórií. Tieto kalkulačky však nezohľadňujú životný štýl. Dennú potrebu kalórií je najlepšie vypočítať v spolupráci s odborníkom v tejto oblasti, teda s dietológom.

Jablčný ocot na chudnutie

Ako rýchlo schudnúť pomocou prírodných surovín? Samozrejme, nie je to nemožné. V súčasnosti bolo znovu objavených veľa produktov, ktoré robia a urýchľujú proces chudnutia. Odmietaním umelých náhrad môžeme nájsť veľa prírodných a zdravých produktov, ktoré nám efektívne pomôžu v našej strave. Jedným z nich je jablčný ocot.

Je dokázané, že jeho pravidelná konzumácia v malých množstvách zrýchľuje metabolizmus. Podporuje reguláciu práce tráviaceho systému, pričom spaľuje tuk a blokuje jeho opätovné ukladanie v našom tele. Najlepšie je pripraviť si jablčný ocot sami a konzumovať ho trikrát denne, predtým ho zriediť vodou.

Najlepšie je rozpustiť dve polievkové lyžice octu v pohári vody. Úbytok hmotnosti zaznamenáme veľmi rýchlo. Najprv je to spôsobené dehydratáciou organizmu, no po niekoľkých týždňoch začne naše telo redukovať telesný tuk. Jedno je isté, jablčný ocot je obľúbený ako súčasť správnej stravy.

Jerzy