Niekoľko pravidiel zdravia každý deň

Niekoľko pravidiel zdravia každý deň

Najprv vypite 2 litre vody každý deň. Po druhé, doprajte si dostatok spánku. Spánok je liekom na únavu a stres. Spite približne 8 hodín denne, v rovnakých časoch a sami uvidíte, ako práca vášho tela zvýši vašu efektivitu. Po tretie, po vstávaní si urobte krátku rozcvičku.

V skutočnosti stačí solídny strečing, ktorý prebudí telo, okysličí bunky a dopraje si tak dávku energie hneď po vstanení z postele. Týmto spôsobom už nikdy nebudete driemať. Po štvrté, nezabudnite, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo. Telo vďaka nemu začne okamžite tráviť a vy nehrozí, že pri odchode z domu rýchlo vyhladnete a kúpite si niečo nezdravé.

Po piate, pamätajte na občerstvenie. V tejto téme skvele funguje ovocie, ktoré dodáva nášmu telu vitamíny. Po šieste, nezabudnite byť fyzicky aktívny. Aj prechádzka zlepší vašu kondíciu aj pohodu. Po siedme, dávajte pozor na zloženie produktov, ktoré kupujete. A posledný – relax. Čím menej stresu, tým lepšie.

Zdravie je prevencia

Zdravý životný štýl závisí vo väčšej miere od nás. Hlavne na tom, či je naša strava vyvážená, či určitý čas správne cvičíme a spíme a či si doprajeme rôzne druhy stimulantov. Dodržiavanie týchto pravidiel samozrejme zvyšuje naše šance na efektívnu prácu a dlhodobé užívanie zdravia.

Môžeme urobiť ešte jednu vec, aby sme sa uistili, že sme zdraví. Pravidelné lekárske prehliadky nám umožňujú získať takéto poznatky v krátkom čase. Prevencia je spôsob, ako zistiť stav nášho tela a v prípade potreby začať pôsobiť proti chorobám, ktoré nás ohrozujú, alebo liečiť tie, ktoré odhalíme.

Časté testy nám umožňujú odhaliť choroby v počiatočných štádiách vývoja, vďaka čomu je ich liečba oveľa jednoduchšia. Najmä nádorové ochorenia a kardiovaskulárne poruchy sa liečia ťažko, ale v počiatočných štádiách vývoja sú miernejšie, takže je veľká šanca na uzdravenie.

Buďte zdraví – držte sa!

Hlavnými dôvodmi, prečo máme problém s vedením zdravého životného štýlu, je stres, nedostatok spánku a odpočinku. Životné tempo, ktoré nám ukladá moderný svet, je veľmi rýchle. Máme čoraz viac povinností a úloh, ktoré musíme splniť, na úkor času na spánok, oddych, nehovoriac o voľnom, len pre seba či priateľov.

Život v permanentnom strese vedie k množstvu porúch v práci tela, spôsobuje, že náš mozog nefunguje efektívne a vyhoríme. Každý z nás by si mal deň rozdeliť na tri časti. Nechajte prvých 8 hodín spať, druhú nechajte pracovať a tretiu odpočívajte. Nerovnováha v týchto proporciách umocňuje stres v našom tele a je príčinou mnohých civilizačných chorôb.

Aby sme efektívne pracovali 8 hodín, musíme spať – dôležitý je nielen čas, ale aj kvalita spánku. Najlepší oddych je ten aktívny. Potom bude naše telo dokonale pripravené na ďalší deň a my sa budeme môcť pochváliť vedením zdravého životného štýlu.

Jerzy