Plank – kondičné cvičenie pre každého

Plank – kondičné cvičenie pre každého

Jedným z najjednoduchších, no nie ľahkých kondičných cvičení je takzvaný plank. Spočíva v ležaní na podlahe na lakťoch a rukách od lakťov po ruky. Samozrejme, ľahneme si na brucho, ako na kliky, ale s prihliadnutím na opieranie sa o ruky.

Akonáhle sa dostanete do správnej polohy, mali by ste ju vydržať niekoľko desiatok sekúnd. Je veľmi dôležité, aby sme v ľahu na rukách mali chrbát a nohy v jednej línii. Nemôžeme sa ohýbať ani ohýbať v žiadnom smere. Potom by sa toto cvičenie malo opakovať denne asi tridsať dní.

Toto cvičenie začína prvý deň s plankom po dobu 20 sekúnd. Potom by ste každý deň mali zvýšiť svoj tréning o desať sekúnd a každých sedem dní by ste mali jeden deň prepustiť. Toto jednoduché cvičenie, dostupné pre každého, prináša úžasné výsledky. Vďaka tomuto cvičeniu si môžete vypracovať dokonalé brušné svaly a výrazne schudnúť.

Kliky – mnoho spôsobov cvičenia

Každodenná fyzická aktivita nie je dnes len povinnosťou mnohých ľudí. Filozofia byť fit prinútila ľudí považovať fyzickú námahu a cvičenie za spôsob života. Cvičiť sa dá predsa kdekoľvek, aj doma, na malom priestore či ploche. Kliky sú jedným z takýchto domácich cvičení pre aktívnych ľudí.

Toto nenápadné cvičenie sa dá vykonávať mnohými rôznymi spôsobmi. Spravidla si však kliky spájame s tými, ktoré sa vykonávajú tradičným spôsobom. Kliky sa dajú cvičiť napríklad údermi a plesknutím rukami. Toto je veľmi ťažké cvičenie, ale mnohí sú v ňom veľmi dobrí. Kliky sa dajú robiť aj na jednej strane, zatiaľ čo druhú vyrovnávate kvôli rovnováhe. Kliky je možné cvičiť aj v stoji pri stene.

Mali by ste sa však nakláňať pod uhlom a nie stáť rovnobežne. Všetky cviky sa dajú ľahko nájsť na internete a sú tam aj kompletné návody, ako vykonávať jednotlivé kliky. Ak chcete žiť fit, oplatí sa poznať všetky možné kombinácie týchto cvikov, pretože uľahčujú každodennú fyzickú aktivitu.

Prečo sa oplatí cvičiť

Športovanie je veľmi cool vec, ale aj veľa pozitívnych vecí, ktoré sa prejavia na našom tele. Napríklad vďaka tomu, že športujeme, máme lepšiu kondíciu, cítime sa každým dňom lepšie a nemáme problémy s kĺbmi a svalmi ani s chrbticou.

Časté alebo pravidelné cvičenie nám pomáha bojovať s rôznymi bolesťami svalov, spevňuje ich, čo je viditeľné v podobe vyrysovaného brucha či tvrdého hrudníka. Oplatí sa pravidelne cvičiť, pretože vďaka tomu sa naše telo okysličuje. Ľudia, ktorí športujú, majú nižšie riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení alebo kĺbových svalov. Ak budeme často cvičiť, budeme mať aj krajšiu postavu.

Bude štíhlejšia, svaly rôznych častí tela viditeľnejšie, takže budeme mať väčšiu silu pri zdvíhaní rôznych závaží. Spomenúť treba aj fakt, že budeme mať vysokú fyzickú odolnosť, takže pri plnení niektorých úloh sa tak rýchlo neunavíme.

Jerzy