Program silového tréningu

Program silového tréningu

Ľudia, ktorí chcú pribrať, musia prispôsobiť stravu a fyzickú aktivitu vhodnému tréningovému plánu. Na tento účel je najlepšie kontaktovať špecialistov, ktorí pomôžu vypracovať vhodné predpoklady.

Samozrejme, môžete využiť aj posilňovací program, ktorý je na internete úplne zadarmo, ale potom si nemôžete byť istí, že bude optimálne prispôsobený vašim individuálnym potrebám. Tréningový program by mal byť naplánovaný na tri alebo štyri dni v týždni. Len veľmi pokročilých športovcov môže lákať cvičiť každý deň v týždni.

Oplatí sa nezabúdať na pravidelné a striedavé precvičovanie všetkých kľúčových partií tela. Len takýto tréning prinesie výsledky v podobe rovnomerného nárastu svalovej hmoty. Cvičenie na rast svalovej hmoty sa najlepšie robí v telocvični – tam je profesionálne vybavenie, ktoré výrazne uľahčuje takýto tréning. Úspech možno dosiahnuť len tvrdou a vytrvalou prácou.

Veľký hrudník

Mnoho mužov si kladie otázku, ako zrealizovať svoj sen o veľkom hrudníku. Odpoveď je v tomto prípade veľmi jednoduchá – úžasné výsledky nemožno dosiahnuť bez tvrdej práce. Neoplatí sa však vrhnúť naslepo do víru cvičenia – preťažovanie tela namiesto veľkého hrudníka môže viesť k veľmi bolestivým zraneniam.

K otázke naberania svalovej hmoty by ste mali pristupovať múdro. V prvom rade je potrebné určiť si tréningové predpoklady s profesionálnym trénerom a vypracovať plán jednotlivých tréningových jednotiek v posilňovni. Pri hromadnom tréningu sa oplatí raz týždenne pridať kardio tréning na spaľovanie tukov.

Ďalším krokom by malo byť vytvorenie optimálnej stravy bez príliš veľkého množstva tuku, ale bohatej na bielkoviny a sacharidy. Ľudia, ktorí chcú trochu oklamať prírodu a urýchliť rast svalovej hmoty, môžu siahnuť po špecializovaných živinách a doplnkoch stravy, ktoré pri správnom užívaní zintenzívnia prácu svalov a výrazne urýchlia ich rast.

Kliky

Keď sa náš život dlho točí okolo dobre naplánovaného tréningového plánu, také všedné cviky ako kliky na nás nerobia žiaden dojem. Ak sme však len na začiatku nášho dobrodružstva so zdravým životným štýlom, oplatí sa zoznámiť sa s poznatkami aj o tých najjednoduchších cvikoch a zistiť, za akým účelom sa ich oplatí využívať a aké výhody prinášajú.

Mali by ste vedieť, že väčšina cvičení, ktoré vykonávame, prináša okrem efektných vizuálnych efektov aj blahodarné účinky na zdravie. Pravidelné kliky výrazne posilňujú našu chrbticu a krížovú časť, čo môže výrazne uľahčiť život niekomu, kto mal predtým problémy s touto časťou tela.

Súčasný tréning brušných a chrbtových svalov navyše priaznivo ovplyvňuje držanie nášho tela a pevný trup je väčšou ochrannou bariérou proti poškodeniu vnútorných orgánov. Oplatí sa zoznámiť sa so špecifikami každého z plánovaných cvičení, keďže nám často dokážu priniesť úľavu pri každodenných neduhoch, s ktorými sme si predtým nevedeli rady.

Jerzy